Čítanie v angličtine nie je zrovna obľúbená disciplína, každý si ihneď predstaví nezáživný text ktorému i tak nerozumie, jednoducho nuda.

Ale sú i iné, oveľa zábavnejšie spôsoby ako si precvičiť túto zručnosť a dokonca ťa to môže aj baviť 🙂
Na začiatok je najlepšie si rozmyslieť čo by ťa zaujímalo čítať, aké koníčky a hobby máš a podľa toho začať hľadať.
Verím tomu, že určite nájdeš množstvo skupín a stránok / v angličtine samozrejme/ na sociálnych sieťach, či už Facebook, Twitter, Pininterest.
A teraz stačí už iba sledovať obľúbenú skupinu – nielen že sa niečo zaujímavé dozvieš, zároveň precvičuješ čítanie! Jupí!
Tip! Pozri napr. Humans of New York (alebo iné mestá). Krátke príspevky s príbehmi ľudí, zaujímavé čítanie a nezaberie veľa času.
Ďalší skvelý zdroj sú blogy.
Dám ruku do ohňa, že existuje dobrý blog alebo bloger ktorý píše práve o tej tvojej téme ktorá ťa zaujíma.
Či to je cestovanie, varenie alebo workout určite nájdeš, ktorý stojí za to sledovať.
A posledný tip sú stránky kde ľudia píšu svoje príbehy , zážitky a skúsenosti.
Ok, toto asi nebude práve o tom tvojom koníčku, ale je to skvelý zdroj na zlepšovanie si reading skills.Jednou z takýchto stránok je napr. 1000awesomethings , kde ľudia píšu o úžasných zážitkoch ktoré prežili. Niektorý príspevok má dva riadky, iný je na pol strany. Dokonca i ty môžeš prispieť a podeliť sa o to čo ” awesome ” si zažil.
ps. schválne som nespomenula klasické zdroje ako newspapers alebo knihy, keďže väčšina z vás práve toto považuje za týranie na hodine 🙂
Máš tip na dobrý ” reading source”? Prihoď do komentára 🙂

Categories